Sari la conținut

Cursuri Practice De Siguranta Pt Motociclisti


tro5
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 241
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Baiazid ai fost la cursuri???

Zi-ne si noua cum a fost ? Ai mai invatat ceva?

 

Nu am mai apucat sa merg ca am fost o luna si ceva in Suedia. Fix in perioada aia :crack: :crack: :crack:

 

Acum o sa incerc un tutorial pe un circuit din Australia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cand se reiau cursurile as fi interesat sa primesc si eu un PM de instiintare.
Si cine ai vrea, mai exact, sa-ti fie secretara?

 

Dupa cum vezi organizatorii nu sunt prezenti pe topicul asta cel putin deocamdata, asa ca va trebui sa suni.

Asta daca ai curaj sa vorbesti cu Razvan sau Victor, care sunt amandoi campioni mondiali de MotoGP in exercitiu si batausi pe deasupra, cu care trebuie sa vorbesti cu dumneavoastra si cu privirea in pamant, care nu vor binevoi sa se uite la tine daca nu scoti sub 1:10 pe tur, si care te pot si musca de nas prin telefon.

 

Pe bune acum, ce dracu e asa greu sa dai un telefon?

 

 

 

@Jean_Taxi: pe amckart poti invata sa schimbi vitezele sau sa pui genunchiu jos, dupa talent si experienta. Genunchiu jos, trase, pozitie nu se invata pe strada. Tehnicile de pilotaj pe care le gasesti prin carti de asemenea nu le poti aplica pe strada.

Intr-adevar de la un anumit nivel trebuie sa-ti iei ore singur ca sa te poti concentra in liniste cu circuitul gol.

Insa din cand in cand mie imi place sa ma duc la curs, mai exersez o frana, mai fac jaloanele cu o mana sau in picioare, imi mai spun baietii unde li se pare ca pot merge mai bine etc.

In plus mai cunosti o lume, mai faci o gluma... si e pus si bine dimineata cand ma pot strecura inainte de servici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

un mare thumbs up si din partea mea pentru acest curs :cheers:

 

pe saptamana viitoare daca toate merg conform planurilor ma inscriu si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiu ca s-a mai intrebat, dar totusi, nu stiti sa existe nimik asemanator si prin alte orase? Gen Cluj, Arad, Timisoara?

 

An Nou Fericit si asfalt uscat :D

 

 

cam aceasi problema este si la mine.De mult caut cursuri de genul acesta.Din pacate eu sunt tocmai din Miercurea Ciuc...si nu am cum sa vin pana acolo de 3 ori pe sapt...daca ar fi in brasov sau putin mai aproape...asa pe o raza de 100km sigur as merge.Oricum...super tare!Sper sa reusesc sa urmez si eu un astfel de curs pe undeva :D

Multa bafta noilor si vechilor cursanti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dupa cum vezi organizatorii nu sunt prezenti pe topicul asta cel putin deocamdata, asa ca va trebui sa suni.

Asta daca ai curaj sa vorbesti cu Razvan sau Victor, care sunt amandoi campioni mondiali de MotoGP in exercitiu si batausi pe deasupra, cu care trebuie sa vorbesti cu dumneavoastra si cu privirea in pamant, care nu vor binevoi sa se uite la tine daca nu scoti sub 1:10 pe tur, si care te pot si musca de nas prin telefon.

 

Pe bune acum, ce dracu e asa greu sa dai un telefon?

 

Razvan ("Trancanici") mi s-a parut un tip super amabil la telefon, mie mi-a fost recomandat de un angajat al magazinului Honda din Dorobanti (unde am inteles ca au fost colegi o vreme), l-am sunat anul trecut si mi-a explicat cum sta treaba cu antrenamentele pe care le organizeaza. Singura problema e ca trebuie sa ai motocicleta ta ("orice, mai putin chopper" mi-a zis atunci) si echipament (asta cred ca e de la sine inteles). Cum rezolv cu motorul ma dau si peste cap sa ajung si eu pe acolo, chiar si la ora aia dimineata (eu fac vreo doua ore de unde stau pana la circuit... basca serviciu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se face cald ca lumea, implicit dimineata, cand acum sunt 4-7 grade, vor da din nou drumul la cursuri. Sunati si faceti-va inscrieri ca e aglomeratie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are idee cineva de ce "orice , mai putin chopper" . Cam in 2 sapt imi vine Intruderul C800 , si acolo era primul loc unde vroiam sa ma opresc , dar acum m-am desumflat de tot .

 

Cei de pe chopper nu au nevoie sa invete nimic ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...