Jump to content

Photo

Cineva De Pe Forum Are Nevoie De Ajutor!

• Please log in to reply
313 replies to this topic

#281 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts
  • Interests:metal
  • Moto: aprilia pegaso
  • Numar: din aluminiu

Posted 01 June 2009 - 12:51 PM

Pentru ca Meda sa isi poata continua recuperarea , am deschis urmatoarele numere de teledon:
0900900253-pentru 3 euro
0900900256-pentru 6 euro,
numere valabile doar in reteaua romtelecom

Edited by hell biker, 01 June 2009 - 12:53 PM.

ACID

#282 noro

noro

FERMECATOR DE FOMEI

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,506 posts
  • Moto: Honda CB/VTR,YamahaTT, Suzuki GSXR
  • Numar: B 69 FTG; SB 06 WYZx2
  • Club: Haiducii

Posted 09 June 2009 - 04:36 PM

Pentru ca Meda sa isi poata continua recuperarea , am deschis urmatoarele numere de teledon:
0900900253-pentru 3 euro
0900900256-pentru 6 euro,
numere valabile doar in reteaua romtelecom

up!
Posted Image RIDE LIKE THE DEVIL - FEEL LIKE GOD
id mess:andreigogiu

TEL: 0727940026

DEZMEMBREZ YAMAHA TDM850 http://www.motocicli...howtopic=533753

DEZMEMBREZ HONDA VTR1000F http://www.motocicli...onda-vtr1000-f/

#283 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 19 June 2009 - 01:24 PM

Am reusit pana la urma sa strangem bani pentru o saptamana de delfinoterapie la Odesa si pentru al 7-lea tratament(incomplet) in Truskavets-Ucraina, maine plecam spre Odesa.
Urmatoarea programare este in Turcia 1-15 septembrie, aici este mai scump ( vreo 5000 de euro).
Din pacate lumea nu prea mai foloseste romtelecomul si intr-o luna nu am primit nici macar 10 apeluri. In relele de telefonie mobila nu am reusit sa ne facem numere de teledon.

0900900253-pentru 3 euro sau 0900900256-pentru 6 euro

RO11BTRL04401201466534XX
BANCA TRANSILVANIA AGENTIA LACUL TEI
POSESOR CONT: STELIAN CORINA
CNP 2740924394272

sau

RO88INGB0000999900080322
ING BANK SUCURSALA BUCURESTI
POSESOR CONT:STELIAN CORINA
CNP 2740924394272

ACID

#284 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 14 July 2009 - 07:16 AM

Dupa mai bine de trei saptamani de tratament ne-am intors acasa. Meda este mult mai bine mai ales pe plan psihic, este mai calma, mai comunicativa, nu mai plange, chiar spune silabe. Urmatorul drum va fi in Turcia 1-15 septembrie, pentru delfinoterapie si apoi vrem sa mergem la Institulul de Recuperare Peto din Ungaria , aici este o metoda diferita de recuperare-cine stie poate o ajuta mai mult, si spre sfarsitul anului iar in Ucraina.Speram ca si pana acum sa gasim sponsori ca sa nu fim nevoiti sa ii intrerupem recuperarea.

RO11BTRL04401201466534XX
CNP 2740924394272

sau

RO88INGB0000999900080322
CNP 2740924394272

Mesaj completat
Deoarece progresele Medei sunt remarcabile si cei de la Clinica din Ucraina sunt incantati de evolutia ei, cazul Medei a fost publicat intr-un jurnal din Kiev( bineinteles ca in limba rusa).

Mesaj completat
[quote name='hell biker' date='Jul 14 2009, 07:16 AM' post='2000631']
Dupa mai bine de trei saptamani de tratament ne-am intors acasa. Meda este mult mai bine mai ales pe plan psihic, este mai calma, mai comunicativa, nu mai plange, chiar spune silabe. Urmatorul drum va fi in Turcia 1-15 septembrie, pentru delfinoterapie si apoi vrem sa mergem la Institulul de Recuperare Peto din Ungaria , aici este o metoda diferita de recuperare-cine stie poate o ajuta mai mult, si spre sfarsitul anului iar in Ucraina.Speram ca si pana acum sa gasim sponsori ca sa nu fim nevoiti sa ii intrerupem recuperarea.

RO11BTRL04401201466534XX
CNP 2740924394272

sau

RO88INGB0000999900080322
CNP 2740924394272

Mesaj completat
[quote name='hell biker' date='Jul 14 2009, 07:16 AM' post='2000631']

RO11BTRL04401201466534XX
CNP 2740924394272

sau

RO88INGB0000999900080322
CNP 2740924394272

Mesaj completat
Mesaj completat
Deoarece progresele Medei sunt remarcabile si cei de la Clinica din Ucraina sunt incantati de evolutia ei, cazul Medei a fost publicat intr-un jurnal din Kiev( bineinteles ca in limba rusa).

Pentru Meda am gasit o gradinita particularasi pentru veniturile noastre este o cheltuiala destul de mare, la gradinitele de stat nu o primeste. Din pacate nu stim pe nimeni care sa lucreze in domeniu si sau care sa aiba o gradinita ca sa putem obtine o reducere de pret, in prezent cheltuim cu Meda cam 1000 de lei pe luna in tara pentru kineto,logopedie, medici,medicamete si inca 700 de lei in plus pe luna nu stim de unde sa ii mai scoatem in conditiile in care incepand cu 10 iulie de cand Meda a facut trei ani cei de la handicap au considerat ca daca unul din parinti ramane in concediu de ingrijire copil, concediu care scade la 450 de lei pe luna, nu mai putem beneficia si de indemnizatia de insotitor pentru persoanele cu handicap.

Attached Thumbnails

• 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg

Attached Files

ACID

#285 "BandiT"

"BandiT"

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts

Posted 21 July 2009 - 07:30 AM

george, pozele sunt din Odessa sau din Turcia?
sanatate maxima medei si corinei!

#286 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 21 July 2009 - 07:56 AM

george, pozele sunt din Odessa sau din Turcia?
sanatate maxima medei si corinei!

Pozele sunt de la Odesa
Mesaj completat
De o saptamana Meda merge la gradinita, din fericire pentru noi s-a acomodat repede si nu plange. Pe 21 septembrie mergem in Turcia pentru delfinoterapie si in noiembrie incercam o alta metoda de tratament la Institul Peto din Budapesta.
ACID

#287 karlita

karlita

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 1 posts

Posted 26 August 2009 - 09:55 AM

Va rog nu ignorati mesajul,e vb de 10 lei,ne ajutati?

buna ziua,ma numesc Karla,am 20 de ani si sunt studenta la UPT in primul rand va rog sa cititi e-mailul pana la capat,o sa pierdeti 3 minute,si am sa va rog sa-mi si raspundeti,macar sa stiu si eu daca cineva chiar citeste mesajul .Va scriu pentru ca poate ati auzit de Alex ,un baietel de 3 ani si 6 luni,care are cancer, va cer cum am cerut si altora doar 10 lei,nu stiu ce cumparati cu 10 lei azi,dar puteti face o fapta buna,acuma nu cred ca ma veti ajuta,o sa spuneti ca sunteti ocupat ,ca drumul pana la banca e prea lung si o sa gasiti o mie una de pretexte,si toate de ce?pentru ca voi,vedetele,cataretii,politicienii sunteti oameni,doar cand vi se face publicitate,cand se filmeaza si se arata poporului,in rest sunteti prea ocupati,nu ii asa?Acuma va intrebati de ce va scriu ?Pentru ca am nevoie de ajutor ,gresesc?Judecati-ma voi!Pentru ca poate si eu am platit 10 lei pentru serviciile dvs si pentru ele va multumesc,pentru ca impreuna putem salva,o viata de om,in doar 5 minute,asta daca nu stam in fololiu indiferenti,nu uitati ca e usor sa ajuti,bani azi ii ai maine nu,fapta buna ramane si in plus oricine se poate imbolnavi.Va multumesc,este un mesaj care se adresaza doar persoanelor cu suflet,pentru restul,imi cer scuze ca i-am deranjat.
"Un inger care isi doreste numai sa poata zambi din nou"

Numele meu este BRISC ALEXANDRU DAMIAN, am varsta de 3 ani si 4 luni, locuiesc in Cluj Napoca si pana acum 2 luni eram un copil normal perfect sanatos, care alerga alaturi de alti copii in parc si care alaturi de tatal meu Claudiu si mama mea Ioana eram o familie fericita in asteptarea fratiorului meu care intre timp a venit pe lume si pe care il cheama David Robert si pe care il iubesc mult.

Acum 2 luni a inceput calvarul pentru mine, in momentul in care mi s-a spus ca trebuie sa ma internez in spital pentru că am o "comoara" la burtica ce trebuie scoasa afara.

Nu prea stiam multe, dar in acest timp am suferit foarte mult .Orice donatie este bine venita In banca ING Sucursala Timisoara RON RO28INGB0000999901311750 sau pentru conturile pariintilor sau contract de sponsorizare dati un e-mail la s.karla14@yahoo.com.Va multumim!

#288 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 15 September 2009 - 08:29 AM

Sambata plecam in Turcia, am reusit din fericire sa facem rost de sponsori ca sa putem pleca si sa achitam si gradinita pentru 3 luni. Medei ii merge tot mai bine, inca nu vorbeste dar speram ca odata cu integrarea in gradinita sa inceapa sa vorbeasca. Fizic e tot mai bine, ii mai este un pic frica sa mearga pe afara si mai are ceva probleme la maini.
Deoarece Meda sta la gradinita de la 8-13 pot si eu ( Corina) sa revin la serviciu cu jumatate de norma, astfel ne mai revenim financiar.

Daca tot ma introc la serviciu si Meda are nevoie de hainute pentru toamna , m-am gandit sa ma inscriu la concursul de la radio ZU, chipurile e pentru mamici sexy pentru tatici :blink: ,dar chiar daca nu corespund si nici fotografia nu este asa de reusita ....va rog sa votati pentru nr 31 Corina Stelian ( sper ca nu cu 1-2 puncte) : http://radiozu.ro/live/concurz?page=2
ACID

#289 ser79ban

ser79ban

SSSS e sifonar

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,106 posts
  • Location:Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, pe dreapta
  • Interests:ma intereseaza cum miroase ozonul
  • Numar: -
  • Club: prietenii calculatoarelor

Posted 16 September 2009 - 07:51 AM

Retineti 'penultima pagina' ca tot adauga concurente si in 24 de ore din pagina 2 s-a facut 12
Posted Image

#290 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 30 September 2009 - 11:10 AM

Ne-am intors din Turcia. Meda a fost foarte incantata de delfini, in prima zi a plans un pic apoi si-a revenit. Acum asteptam si rezultatele,speram sa fie cat mai multe imbunatatiri. Speram sa reusim sa ajungem in decembrie la clinica din Budapesta. Pana atunci tragem tare cu recuperarea aici: kineto,logoped, psiholog si gradinita.
Mesaj completat

Ne-am intors din Turcia. Meda a fost foarte incantata de delfini, in prima zi a plans un pic apoi si-a revenit. Acum asteptam si rezultatele,speram sa fie cat mai multe imbunatatiri. Speram sa reusim sa ajungem in decembrie la clinica din Budapesta. Pana atunci tragem tare cu recuperarea aici: kineto,logoped, psiholog si gradinita.

Attached Thumbnails

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

ACID

#291 cs12seb

cs12seb

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 24 posts
  • Moto: KAWASAKI ER 5
  • Numar: 1

Posted 29 October 2009 - 01:45 PM

Dumnezeu sa ii dea sanatate si sa isi revine fetita ta !Am apelat de 2 ori la 0900900256 apelati si voi sa isi revina aceasta fetita !

Attached Thumbnails

• meeeeeeeee__2000_x_1500_.jpg

#292 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 30 October 2009 - 09:01 AM

Dumnezeu sa ii dea sanatate si sa isi revine fetita ta !Am apelat de 2 ori la 0900900256 apelati si voi sa isi revina aceasta fetita !

multumim ,numerele de teledon au fost inchise de pe 1 septembrie. Astazi Meda are prima serbare la gradinita, o sa fie o albinuta, s-a acomodat destul de bine doar ca inca nu vorbeste.
Mesaj completat
Cine vrea sa o ajute in continuare pe Meda poate vira cei 2% pentru : Asociatia Kids First, C.I.F 20909782, CONT: RO14BACX0000000067328250 UNICREDIT TIRIAC BANK
ACID

#293 "BandiT"

"BandiT"

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts

Posted 24 March 2010 - 02:37 PM

multa sanatate si multa bafta!
ceva noutati?

#294 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 25 March 2010 - 08:46 AM

noutati: se tot chinuie sa vorbeasca, deocamdata doar silabe si cate un da,pa,apa, tata,haide
ACID

#295 "BandiT"

"BandiT"

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts

Posted 25 March 2010 - 03:04 PM

e pe drumul cel bun....
sanatate!

#296 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 01 June 2010 - 08:03 AM

Noutati: acum vreo luna Meda ne-a facut " surprize" cu convulsii, se pare ca are si epilepsie, acum ia tratament si s-a stabilizat, din pacate de la convulsii i s-a accentut si strabismul si trebuie sa o operam la ochi. In rest fizic e tot mai bine, si psihic evolueaza, imita absolut tot si incearca sa vorbeasca. De plecat nu am mai plecat nicaieri din lipsa de bani.
ACID

#297 shark_iulian_003@yahoo.com

shark_iulian_003@yahoo.com

Killer

• Membru
  • Pip
  • 204 posts
  • Moto: Yamaha R1
  • Numar: BZ-08-BAD
  • Club: Yamaha R1

Posted 21 June 2010 - 12:08 AM

Am citit si sunt impresionat. Ai grija de fetita. Este norocoasa sa aiba un tata ca tine si tu ca ai asemenea prieteni ! Nu pot decat sa ma rog si sa directionez cei 2% pentru a o ajuta. Este tarziu si o lacrima apare in coltul ochiului, dar nu o voi lasa sa scape. Vreu sa zambesc; pentru ca sunt sigur ca si voi veti ajunge sa zambiti. Zambiti, un mare inger vegheaza asupra fetitei !

Service Moto BumBum ~ Bucuresti
Shark ~ Yamaha R1 Club
Posted Image

#298 hell biker

hell biker

Death Metal Addicted

• Super Membru
  • Pip
  • 462 posts

Posted 21 June 2010 - 10:11 AM

Am citit si sunt impresionat. Ai grija de fetita. Este norocoasa sa aiba un tata ca tine si tu ca ai asemenea prieteni ! Nu pot decat sa ma rog si sa directionez cei 2% pentru a o ajuta. Este tarziu si o lacrima apare in coltul ochiului, dar nu o voi lasa sa scape. Vreu sa zambesc; pentru ca sunt sigur ca si voi veti ajunge sa zambiti. Zambiti, un mare inger vegheaza asupra fetitei !

multumim
ACID

#299 Vladutzzzz

Vladutzzzz

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 5 posts
  • Moto: Malaguti F10

Posted 26 June 2010 - 04:54 PM

Prin telefon se poate dona ?

Daca da...spuneti`mi un numar

#300 hell biker