Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu are cum sa fie 1998 . Este 88, si este un exemplar de Super Magna belea.

 

Sa inteleg ca este inmatriculata in RO, si pe talon scrie 1998 ? Este clar o greseala, insa nu te va ajuta cu nimic.

 

LATER EDIT : aha, am gasit-o.. asta e :

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-102563.html

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut de curand ocazia sa repar(schimbat lant de distributie)o magna de 750 din '85.optic se cunostea ca a fost mers cu motocicleta, in schimb uzura la cilindri, came,suportii camelor, aproape zero. Cuplul impresionant,cardan,pompa de benzina electrica,un sistem interesant la frana(presupun ca forta de franare crestea odata cu comprimarea furcii), in concluzie un motor impresionant care, cred eu,intretinut normal ar tine mult si bine.recomand.

P.S.-lantul de distributie sa rupt din cauza proprietarului care a bagat 2 litri de ulei de barca in motor si a scapat si un surub in motor pe care la lasat acolo spunand ca ,,lasa poate nare nimic'' :) :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de piese pt Magna am cam orice piesa va intereseaza inclusiv motorul complet si functionabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de piese pt Magna am cam orice piesa va intereseaza inclusiv motorul complet si functionabil.

 

pai... intrebari :

 

1) de unde provin piesele .. desfaci o Magna.. sau aduci piese de afara ?

2) Magna din ce an ? ca sunt vreo cateva modele in functie de anii de productie

3) ai piese numai de pa Magna stoc, sau si elemente after-market ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adus piese din Austria.Modelul este Honda Mgna 750 RC9 din 82-84.Am numai piese originale,nimic after-market.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva interesat de niste tobe de Magna 750 an 1994-1999, folosite. Suna ca doua Choppere la un loc. La tobe este inclus si jigloarele principale, pentru o functionare mai rotunda a motorului. Reda in final cu aproximativ 12 CP in plus. Se vede pe diagrama de pe standul de incercare. Tobele sint de marca Laser, noi costa la 8-900 Euro. Eu le dau cu 300 Euro. Adresa sz_andrei1968@yahoo.de ( mi-am vindut Magna ! )

post-14820-1212423575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva interesat de niste tobe de Magna 750 an 1994-1999, folosite. Suna ca doua Choppere la un loc. La tobe este inclus si jigloarele principale, pentru o functionare mai rotunda a motorului. Reda in final cu aproximativ 12 CP in plus. Se vede pe diagrama de pe standul de incercare. Tobele sint de marca Laser, noi costa la 8-900 Euro. Eu le dau cu 300 Euro. Adresa sz_andrei1968@yahoo.de ( mi-am vindut Magna ! )

 

io ash fi fost interesat, insa as fi fost chiar curios cum se aud.

 

Nu ai facut si tu vreun filmulet, ceva, cat tmp le-ai avut montate ????

 

Pretul nu ar fi fost rau, insa nu am auzit cum se aud pe magna, si ce diferenta ar fi fata de tobele mele stock, dar cu un rand de site scos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aud frumos, Chopper la patrat. Nu sint prea galagioase! Din pacate, dupa ce am umblat un an dupa ele, le-am gasit si le-am montat. Mi-am pus motorul la vinzare numai asa la misto si a venit clientul...... Normal piesele astea ca faruri suplimentare, tobe nu i le-am dat ca zicea sa fie in pretul motorului inclus. Ha...ha..... Mai am si niste koffere laterale si topcase care se inchid cu cheie, marca Givi. Salutari

post-14820-1212524636_thumb.jpg

post-14820-1212524659_thumb.jpg

post-14820-1212524716_thumb.jpg

post-14820-1212524736_thumb.jpg

post-14820-1212524769_thumb.jpg

post-14820-1212524787_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa .. pai si cum fac si io sa aud tobele tale live, sau pe o inregistrare pe net, cumva ?

 

weekendu asta te duci la vreo intrunire, ceva ?

 

sau ai cum sa inregistrezi cu sunet, iar apoi sa-mi dai fisieru pe mail ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo .. vreau sa schimb uleiu, si filtru (din nou) ...

 

voi ce folositi ?

 

Ultima data am bagat Mobil1 , 15W 40 , parca.. voi cu ce o ungeti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...