Sari la conținut

Magazine Accesorii si Serviceuri moto


aleck
 Share

Postări Recomandate

hai ca povestea asta e fumata deja, am zis parerea mea..daca tie nu ti-a palcut asta e nu trebuie sa faci ce zic eu.Eu nu am nimic cu nimeni :wave: ..eu am fost aici la cosmin si mi-a facut ce i-am cerut, si o face bine si cu placere.E o parere doar... poate ca tu o sa mergi si o sa te amageasca,sau o sa te amane etc.Desi ma indoiesc.Fiecare e liber sa isi aleaga ce isi doreste.Tipul a cerut un sfat iar eu l-am dat cu toata inima. :cheers:

 

Merci tare mult.O sa vorbesc cu el :cheers:

Am mai vorbit si eu intre timp cu unu de pe centura(inainte de sensul giratoriu din calea aradului,cum vii dinspre Satu Mare,pe dreapta).Beilo ii zice.Acuma eu nu stiu care is preturile pentru reparat motoare,da asta mi-a zis ca numa sa imi schimbe lantul de transmisie imi ia 50 euro.Nu-i cam mult?As mai schimba bujiile si as mai face alte reglaje(carburatoare,etc),cat o sa-mi ia vreo 500 de euro???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 361
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu iti recomand sa mergi la COSMIN, chiar lucra bine, si dc motorul e mai vechi nu o sa zica ca "e vechi si compresia e bai, inainte sa-l parchezi dai in goarna ca dp o sa mearga fain" , o sa ti-l faca sa mearga cum trebuie.

oricum e alegerea ta

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Cosmin.Ii duc motoru saptamana viitoare.Intradevar mi s-a parut ca stie ce vorbeste.

Multzam fain baieti.

 

Asfalt uscat.

Poate ne vedem pe strazi :cheers:

hai bafta si sa ne zici daca esti multumit ulterior :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sigurantza!!!

Si eu am fost la Cosmin, de 2 ori. E drept...cu chestii minore (intins, curatat, uns lant, verificare circuit electric) insa am fost foarte multumit. Tipul e prompt, nu te amana, nu te abureste, si se vede ca stie meserie.

Cat despre preturi...sigur nu o sa profite.

Succes,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la Cosmin, de 2 ori. E drept...cu chestii minore (intins, curatat, uns lant, verificare circuit electric) insa am fost foarte multumit. Tipul e prompt, nu te amana, nu te abureste, si se vede ca stie meserie.

Cat despre preturi...sigur nu o sa profite.

Succes,

 

 

Ma bucur de ce aud.Abia astept sa duc motoru,sa-l vad pus la punct,pe urma poa sa vina soarele

si vremea buna.

 

Asflat uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apeleaza la Rudi cu tota increderea, e un mare meserias si stie cu adevarat ceea ce face .

Pe mine m a ajutat intr o problema delicata :wave: si tin sa i MULTUMESC MULT !!! esti un adevaat DOCTOR :D :D ..............:cheers:

 

Apropo celalalt FOARTE MARE ,,meserias'' din Oradea a mi a spus ca NU a mai auzit in viata lui de asa ceva si ca NU se baga sa imi rezolve ,,mica si delicata'' mea problema :cheers: , in timp ce Rudi a spus din start ca ORICE SE REZOLVA ! :D . Mentionez ca pe Cosmin Nu il stiu si NU el e celalalt mare ,,meserias''

 

 

In relatia cu mine Rudi a fost intotdeauna corect(poate prea ...spre dezavantajul lui) si s a tinut intotdeauna de cuvant .

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apeleaza la Rudi cu tota increderea, e un mare meserias si stie cu adevarat ceea ce face .

Pe mine m a ajutat intr o problema delicata :wave: si tin sa i MULTUMESC MULT !!! esti un adevaat DOCTOR :D :D ..............:cheers:

 

Apropo celalalt FOARTE MARE ,,meserias'' din Oradea a mi a spus ca NU a mai auzit in viata lui de asa ceva si ca NU se baga sa imi rezolve ,,mica si delicata'' mea problema :cheers: , in timp ce Rudi a spus din start ca ORICE SE REZOLVA ! :D . Mentionez ca pe Cosmin Nu il stiu si NU el e celalalt mare ,,meserias''

In relatia cu mine Rudi a fost intotdeauna corect(poate prea ...spre dezavantajul lui) si s a tinut intotdeauna de cuvant .

 

n-ai prea auzit de el ca pn amu 1luna a lucrat in italia (specializare) la service ducati

:D

si nu cred ca a folosit nimeni "MESERIAS" decat u

dar oricum nush de ce te ambalezi asa, inloc sa fii multumit ca ai de unde alege, nu te obliga nimeni sa mergi la el sau la ceilalti.

 

asfalt uscat

Editat de alexanderraz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai prea auzit de el ca pn amu 1luna a lucrat in italia (specializare) la service ducati

:cheers:

si nu cred ca a folosit nimeni "MESERIAS" decat u

dar oricum nush de ce te ambalezi asa, inloc sa fii multumit ca ai de unde alege, nu te obliga nimeni sa mergi la el sau la ceilalti.

 

asfalt uscat

 

Baietzi,nu are rost sa va certati.Eu mi-am facut programare la Cosmin,si nu vreau sa-mi incalc cuvantul(nu am nimic cu nimeni).

Daca am timp,sper sa pot duce motoru la el,pe sfarsitul saptamanii asteia,daca nu,saptamana viitoare sigur il duc.

Multzam fain la toti,si o sa va spun cand am rezolvat ceva.

 

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravoo :cheers: , lui si la cat mai multi mecanici priceputi !!!! concurenta este buna mai ales pentru noi :wave:

 

Nu m am ambalat, ma sti sunt calm din fire , mi am spus doar parerea , deoarece in relatia cu mine, Rudi a fost tot timpul un domn., fiecare e liber sa mearga unde vrea si unde e multumit. dar nu mi s a parut corect sa nu il apar(vzi dif posturi) deoarece cu mine si cu alti cunoscuti care au apelat la el am fost toti multumiti. Poate o fi gresit si el dar nu putem face din asta o certitudine permanenta.

 

Apropo, DA eu am fost ,,meserias'' si am facut pe mecanicul si era sa imi ftzez motoru' :D

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi pe bikeshop un motor ca al tau pt dezmembrare,din timisoara

daca vrei ceva de la el,cauta anuntul

 

 

Multzam de informatie :cheers: ,da din pacate nu gasesc anuntul.

Pacat s-ar putea sa-mi fie de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CEL MAI BUN SERVICE DIN ORADEA, ZIC EU, CA SI ALTI PRIETENI DE-A MEI, PATITI SI EI CU TREBURI DEASTEA, II LA COSMIN. ITI RAMANE SI BENZINA CU CARE AI MERS LA EL IN REZERVOR CAND PLECI CU MOTORU DE LA EL :D)))) NUMAI BINE'

:cheers: :D :wave:

Asta o fo' buna! Ai o bere de la nenea! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CEL MAI BUN SERVICE DIN ORADEA, ZIC EU, CA SI ALTI PRIETENI DE-A MEI, PATITI SI EI CU TREBURI DEASTEA, II LA COSMIN. ITI RAMANE SI BENZINA CU CARE AI MERS LA EL IN REZERVOR CAND PLECI CU MOTORU DE LA EL :angryfire:)))) NUMAI BINE'

He, he :D stiu la cine te referi, la ,,celalalt mecanic''care nu a auzit de o bujie rupta in chiuloasa , pai cine te pune sa duci motoru cu benzina in el :D :D .

Eu am patit la el alta faza : am platit un filtru de aer nou la inceputul iernii .....sii acum cand mi am desfacut filtrul fiindca am schimbat bujiile am descoperit ceva, ca............. totusi zboara foarte multe muste,fluturi si tantari ...iarna doar ca noi ......nu le vedem, :cheers: :D ...dar filtrul nou le retine !!! :cheers:

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am mai patit-o la unu, i am dat 150e pt rulmentii din ghidon si a omis sa mi schimbe.

asa ne tb dc nu stam lg ei sa vedem ce umbla si dc schimba ce tb sa schimbe.

nasol e ca faci tb ca astea la o bujie, un furtun....., nu la DIRECTIE :cheers: sa ai omul pe constiinta

....................

aveti grija

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema tehnica,la xx1100 tre sa schimb semeringuri telescoape,daca stiti un mecanic bun si rapid care sa nu ma puna sa umblu dupa piese;si am un cbr 1000 F de vanzare stare perfecta aerografiat deosebit putini km si doar la 2500 euro,eu zic ca merita

post-20140-1205435486_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema tehnica,la xx1100 tre sa schimb semeringuri telescoape,daca stiti un mecanic bun si rapid care sa nu ma puna sa umblu dupa piese;si am un cbr 1000 F de vanzare stare perfecta aerografiat deosebit putini km si doar la 2500 euro,eu zic ca merita

Bela,Rudi,Cosmin daca te grabesti ia legatura cu fiecare si vezi care e mai liber la momenul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand doar pe Rudi si Cosmin.

La Cosmin am fost eu saptamana asta. Si sunt multumit atat de calitate cat si de pret.

Editat de BMW RIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc,dupa cate am citit pe forum am vazut ca toti apelati la cosmin ,inseamna ca e BUN,eu am mai mers la bela pe calea santandri dar cum au mai zis si altii e CAM SCUMP di cauza asta am apelat la voi si va multumesc o sa l sun pe cosmin ,nu stiu cine este,dar ma descurc;inca o data va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Ma, io unu nu prea sunt convins de calitatile lui Cosmin. M-am dus la el sa-mi monteze un kit de lant si mi-a strans atat de tare master linkul ca mi-o iesit o-ringu din lacas. Nu prea da bine. Lant de 160 de euro pe care acuma trebe sa-l schimb. Acuma poate o fi fost omu grabit si stresat, da' cand lucrezi la o motocicleta lasi totu deoparte si esti atent ca tii viata pilotului in mainile tale. Mecanicu trebuie sa iti trateze motoru ca pe o opera de arta, si sa fie atent la fiecare detaliu cat de mic. Nu mi s-a parut ca e cazul la Cosmin. Io unu n-o sa mai apelez la el. Da' ii doresc succes in continuare si sper sa fie mai atent in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...