Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu este de mirare ca adecedat daca obiectul din dreapta este casca motociclistului:(((((((

Ce te face sa crezi ca la un impact frontal cand te izbesti ca de un zid si se sfarama toate in tine casca te poate salva? Nici tata armurilor nu te scoate. Era o autoutilitara peste care nu poti sa zbori ca peste un autoturism.

» Post actualizat in 01 Mar 2017 19:11

Salut.

Cunoaște cineva număr motocicletei și marca?

https://www.oradesibiu.ro/2017/03/01/foto-ultima-postare-a-motociclistului-din-agnita-a-aparut-un-virus-nu-este-contagios-dar-este-foarte-periculos/

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am avut onoarea sa il cunosc. Am cumparat de la el motocicleta pe care a avut-o inainte de cea actuala (a mai avut una pentru scurt timp intre cele doua). Era un motociclist adevarat, old-school, care isi bibilea motoarele si le tinea iarna in garaj cu calorifer. Erau fiinte vii pentru el.

 

Om extraordinar, cunostea drumul Sibiu-Agnita pe de rost, dar totusi ghinionul a facut sa intalneasca in drumul lui in aceasta fatidica zi un conservar care nu vede in carosabil decat alte conserve.

 

Ride in Peace Gilu !

Editat de Driven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te face sa crezi ca la un impact frontal cand te izbesti ca de un zid si se sfarama toate in tine casca te poate salva? Nici tata armurilor nu te scoate. Era o autoutilitara peste care nu poti sa zbori ca peste un autoturism.

» Post actualizat in 01 Mar 2017 19:11

 

 

https://www.oradesibiu.ro/2017/03/01/foto-ultima-postare-a-motociclistului-din-agnita-a-aparut-un-virus-nu-este-contagios-dar-este-foarte-periculos/

Nu ma face sa cred nimik, doar mentionam violenta impactului si cum naiba a sarit casca care trebuie sa zboare depe cap"cu tot cu cap".Atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

De multe ori imaginile sunt din arhiva ,cred ca este cazul si de data asta .Cel putin asa scria pe imaginea in care se vede o casca pe asfalt.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori imaginile sunt din arhiva ,cred ca este cazul si de data asta .Cel putin asa scria pe imaginea in care se vede o casca pe asfalt.

Nu sunt arhiva... poza e de la locul evenimentului.

 

 

Nu inteleg cine tot freaca topicurile astea dintr'o parte in alta. Sa inchida sectiunea generala de accidente sau sa le posteze el ca desteptul, ca si am eu habar sa caut in zeci de topicuri unde are fiecare judet propria sectiune.... wtf....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt arhiva... poza e de la locul evenimentului.

 

 

Nu inteleg cine tot freaca topicurile astea dintr'o parte in alta. Sa inchida sectiunea generala de accidente sau sa le posteze el ca desteptul, ca si am eu habar sa caut in zeci de topicuri unde are fiecare judet propria sectiune.... wtf....

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va avea loc maine, 4 martie la ora 13.00 in Agnita.

Cei care doresc sa vina cu motocicleta se vor intalni in parcarea benzinariei Petrom de la iesirea spre Sighisoara incepand cu ora 11.30.

Asta este tot ce stiu deocamdata.


» Post actualizat in 06 Mar 2017 17:01
stie cineva ceva? azi pe calea dumbravii. ceva cbr cu carene repsol cica.
» Post actualizat in 25 Mar 2017 10:00

Accident pe pod la Cibin, motor si ceva suv cu numere de franta.

sb14gsx numarul daca am vazut bine.

inca nu stim nimic despre satrea riderului.

este la spital.


» Post actualizat in 25 Mar 2017 10:13

https://www.oradesibiu.ro/2017/03/25/foto-motociclist-lovit-in-plin-de-o-masina-langa-podul-la-piata-cibin/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Vad ca nu a scris nimeni de accidentul moto din zona Piata Cibin. Pe topicul general nu am mai postat, ca un ,,destept'' le tot muta si le face varza.

 

On: victima are multiple fracturi costale, fractură de claviculă, fractură de apofiză, traumatism craniocerebral de nivel 1 și contuzii pulmonare. Starea lui rămâne, în continuare, gravă.

Editat de ChrisRR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chris, daca stii despre cine e vorba ... pe privat daca nu public.

e constient?

chiar deasupra postului tau scrisesem de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna ziua! Sunt fata care a fost pe motor, vreau sa va spun ca acum sunt bine si va multumesc tuturor ca a-ti inteles prin ce am trecut!!!  Va doresc multa sănătate!!!  Sa aveti grija de voi mai ales atunci cand iesiti in trafic cu motorul!!!  

 

La 12.04.2012 la 15:44, Kirk a spus:

Urat accident! BIne ca nu e mai grav cu cei 2 de pe motor.

Circul zilnic pe Calea Dumbravii si cred ca e periculoasa tare strada. Multe masini parcate, multe intersectii cu masini parcate aproape de intersectie si care blocheaza vizibilitatea, mai ales pt. un viraj la stanga. Eu personal nu as merge cu motorul cu peste 50 km pe strada asta.

Oricum, foarte multa neatentie la volan. Indiferent ca e barbat sau femeie. Din 10 masini care trec pe strada 5-6 soferi sunt neatenti. Ba vorbesc la telefon, ba dorm pe ei la volan si nu au reflexe deloc sau viseaza.

 

 

Ochii mari si sanatate celor

Acum 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...