Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pei m-am invatzat minte :P dupa ce mi-a tinut axl o teorie de juma de ora... sunt mai grijulie acum :makeout:

Dupa cum spune titlul acesta este un topic ptr accidente din Sibiu .Folositi acest topic va rog in acest scopsi nu ptr povesti, daca nu exista nici un accident. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune titlul acesta este un topic ptr accidente din Sibiu .Folositi acest topic va rog in acest scopsi nu ptr povesti, daca nu exista nici un accident. :P

 

Sa speram atunci ca nu vom ajunge nici unu din noi pe la rubrica asta!!!

Bafta tuturor!!! :wink:

RIDE SAFE!!! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune titlul acesta este un topic ptr accidente din Sibiu .Folositi acest topic va rog in acest scopsi nu ptr povesti, daca nu exista nici un accident. :wink:

Subscriu... de fiecere data cand topicul asta apare printre primele...ma astept la ceva ingrozitor...NU VA BATETI JOC!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mai vazut la masa deci am supravietuit scuze ca am ridicat acest topic la primul rind dar trebuia sa se vada ceea ce am patit si am promis ca pun niste poze cu INAINTE si DUPA ok SORRY

Numa bine si respect :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

si uite ca din nefericire am ajuns si la capitolul acesta!

am inteles ca a fost un accident azi la mall :cheers: . implicat ar fi fost un vitezist verde care s-ar fi lovit de un tir!

nu stiu nimic concret dar asa am fost informat!... sper sa ma insel amarnic!

daca stie cineva mai multe.....

grija mare fratilor!!!!!!!!!!!!!!!!!

asfalt uscat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite ca din nefericire am ajuns si la capitolul acesta!

am inteles ca a fost un accident azi la mall :cheers: . implicat ar fi fost un vitezist verde care s-ar fi lovit de un tir!

nu stiu nimic concret dar asa am fost informat!... sper sa ma insel amarnic!

daca stie cineva mai multe.....

grija mare fratilor!!!!!!!!!!!!!!!!!

asfalt uscat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Bai io nu mai inteleg nimic....

 

Adica stiu de accident ca a fost la Metro. El nu a patit nimic, dar motorul nu arata bine deloc. Si cica era un motor albastru.

Important ca motociclistul nu a patit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost pana in selimbar la un mecanic. la intrare in Selimbar, fiind pe jos, am vazut un Kawa verde venea spre oras. i-am facut cu mana si m-a salutat. cand m-am intors de la mecanic, pe Milea, la semafor cu Moldoveanu o Yamaha R1 sau R6 albastra foarte turata se baga printre masini la semafor. Era cam nervos vitezanul dupa cum se vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah faza cu accidentul .... tipul a vrut sa intre in depasire la un tir banda 1 .... sa se duc banda 2 ... nu cred ca sa asigurat sau nu a apreciat bine distanta in oglinda si s-a speriat de ala din spate intrand in tirul din fata, motociclistu e destul de ok ...motorul e un pic sifonat.nu am vazut prea bine avariile si motociclistul pt ca eram in masina ma indreptam spre o sedinta de la lucru.

cam atat stiu sigur. am sunat la salvare si cam asta a fost!imi pare rau ca nu am putut sta :cheers: sa pot sa il ajut mai mult ...dar datoria e datorie serviciu lu peste!!!!plus ca nu eram singur in masina ci cu unul din mai mari firmei la care lucrez ..care a zis hai sa mergem ... :huh:

 

locul pe langa benzinaria lukoil de la metro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah faza cu accidentul .... tipul a vrut sa intre in depasire la un tir banda 1 .... sa se duc banda 2 ... nu cred ca sa asigurat sau nu a apreciat bine distanta in oglinda si s-a speriat de ala din spate intrand in tirul din fata, motociclistu e destul de ok ...motorul e un pic sifonat.nu am vazut prea bine avariile si motociclistul pt ca eram in masina ma indreptam spre o sedinta de la lucru.

cam atat stiu sigur. am sunat la salvare si cam asta a fost!imi pare rau ca nu am putut sta :cheers: sa pot sa il ajut mai mult ...dar datoria e datorie serviciu lu peste!!!!plus ca nu eram singur in masina ci cu unul din mai mari firmei la care lucrez ..care a zis hai sa mergem ... :huh:

 

locul pe langa benzinaria lukoil de la metro.

 

sal'tare,

 

cam nasol. Inseamna ca mergea cu viteza mai mare decat tir-ul din fata, se uita in oglinda si cand intoarce privirea in fata..bufff...se implanta...

 

insanatosire grabnica motoristului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vazut la masa deci am supravietuit scuze ca am ridicat acest topic la primul rind dar trebuia sa se vada ceea ce am patit si am promis ca pun niste poze cu INAINTE si DUPA ok SORRY

Numa bine si respect :)

 

 

--- Mesaj completat în 23 Feb 2008 11:08 -------------
am si eu cateva poze cu moto tau de la locu faptei.daca vrei le pun pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 29 februarie, în jurul orei 9.30, în dreptul Cimitirului Municipal s-a produs un grav accident de circulație. Un tânăr din comuna RoÂşia, care circula cu o motocicletă marca Suzuki, pe Calea Dumbrăvii, s-a angajat în depăÂşire pe partea stângă a unui microbuz aflat Âşi acesta în depăÂşire.

 

În urma inevitabilului impact a rezultat vătămarea gravă a motociclistului, care a fost transportat la spital, unde s-a stabilit că a suferit "o fractură 1/3 proximală tibie Âşi peroneu".

 

 

 

text preluat dintr-un ziar local!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 29 februarie, în jurul orei 9.30, în dreptul Cimitirului Municipal s-a produs un grav accident de circulație. Un tânăr din comuna RoÂşia, care circula cu o motocicletă marca Suzuki, pe Calea Dumbrăvii, s-a angajat în depăÂşire pe partea stângă a unui microbuz aflat Âşi acesta în depăÂşire.

 

În urma inevitabilului impact a rezultat vătămarea gravă a motociclistului, care a fost transportat la spital, unde s-a stabilit că a suferit "o fractură 1/3 proximală tibie Âşi peroneu".

text preluat dintr-un ziar local!

 

Da, motociclistul este ok, internat la Ortopedie, salonul 6, patul 2. Piciorul drept arata bine, are doar un pic "sparta" tibia. Doctorul a spus ca il va pune in gips. Dar el arata bine, voios.

L-am vizita astazi cand am fost cu Alex la pansat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Accident 13.03.2008 Sibiu, Sos. Alba Iulia zona Strand. Motocicleta vs. masina mica. Stie cineva mai mult?

Da, eu am fost implicat in acc. din fericire ceva foarte usor. Mi-a fost dat sa vad pe pielea mea cat de inconstienti sunt unii soferi. Norocul meu ca sunt atent si pentru cei care ar trebui sa fie acolo unde indicatoarele ii obliga. Soferul a iesit de pe strada Strandului cu vizibilitate 0 cu un autobuz in statie pe sos Alba Iulia si un microbuz chiar in intersectie langa mine. Mi-a iesit instantaneu in fata, norocul meu ca am redus foarte mult viteza si impactul a fost usor, cateva zgarieturi. Singura problema a fost ca mi-a cazut motorul pe picior.

Atentie mare, eu eram sigur ca precautia este suficienta dar nu este asa! Ar fi trebuit sa ma opresc si sa-i dau prioritate ca sa nu se intample nimic!!! Oricum, tot precautia m-a salvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bine ca nu e nimic grav si ca n-ai patit numic!

nu e de mers cu moto prin oras pe traficul asta!

oricum, oricat de precaut esti.....tot ruleta ruseasca e!

grija mare! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lombardia mana stanga este bine ? cand neam intalnit spuneai ca treb sa ai grija mare la socuri la problemele pe care le ai la mana, fisurat un os parca, scuze daca nu am retinut bine. bine ca nu este grav ! insanatosire grabnica la micile vanatai pe care le ai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lombardia mana stanga este bine ? cand neam intalnit spuneai ca treb sa ai grija mare la socuri la problemele pe care le ai la mana, fisurat un os parca, scuze daca nu am retinut bine. bine ca nu este grav ! insanatosire grabnica la micile vanatai pe care le ai !

Multumesc tuturor.

Mana este oka din fericire, impactul a fost foarte mic. Schiopatez putin pentru ca mi-a cazut motorul pe picior, atata tot.

Cred ca ne vedem la intalnire pt. ca targul de la bucuresti mi-ar cere un efort de care nu ma simt in stare in momentul acesta. Sa ne intalnim cu bine :crack:

Editat de lombardia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

Mana este oka din fericire, impactul a fost foarte mic. Schiopatez putin pentru ca mi-a cazut motorul pe picior, atata tot.

Cred ca ne vedem la intalnire pt. ca targul de la bucuresti mi-ar cere un efort de care nu ma simt in stare in momentul acesta. Sa ne intalnim cu bine :crack:

Insanatosire grabnicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Eventual du-te si la un medic !!!!!!!!!!!!

 

Sa ai grija de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...