Sari la conținut

Campanie "anti - Accidente"


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Cam cat crezi ca s-a platit pe o asemenea reclama? Cam cati utilizatori ai acestui forum crezi ca se vor sinchisi sa-si dea banii pe un plin, pentru a sponsoriza o asemenea reclama si cam cati dintre nesimtitii nostri din trafic crezi ca vei sensibiliza?

 

Am fost si eu plin de idei si aplomb cand m-am apucat de aceasta pasiune. Din pacate, realitatea romaneasca a reusit (pentru a n-shpea mia oara) sa-mi dea in cap cu brutalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a zis ceva de scos o letzcaie din buzunarul motociclistului? E numai treaba "ministerului transporturilor' si BBDO, actori, motociclisti profesionisti, stunt-coordinator, politie. Asa se face la ei si o sa se faca si la noi cindva.

Aia cu venitul cu banii de acasa pentru benderole si stat noaptea cu vecina la cusut la masina si calcat termocolantul numa la noi cred ca se face.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat crezi ca s-a platit pe o asemenea reclama? Cam cati utilizatori ai acestui forum crezi ca se vor sinchisi sa-si dea banii pe un plin, pentru a sponsoriza o asemenea reclama...

 

Dupa cum bine spune si Serban mai sus, in Marea Britanie campaniile astea sunt finantate de Guvern, nu de motociclisti.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar tot serban a spus si cum am stat noaptea sa facem banderole, sa le coasem, sa le calcam, sa le lipim pentru ca, la ora 07.00 sa fim prezenti la tarc pentru a incepe pregatirile. Ca sa nu mai spun de datul jos din camioanele pline de fum de esapament ale jandarmeriei, a gardurilor de imprejmuire sub privirile catorva jandarmi...

 

La noi o sa sponsorizeze guvernul asemenea campanii cam la 2 saptamani dupa terminarea autostradei Constanta - Madrid. Am vorbit cu ei (guvernul) si mi-au spus ca in rolurile principale vor fi Maia Morgenstern (motociclista storcosita de uandar adi coborat din ML-ul lui alb), Gica Petrescu (in rolul MP3 playerului dat la maxim de cocalarul din Dacia 1310 cu geamuri fumurii si jante intoarse), Florin Piersic (in rolul gaborului burtos care scuipa seminte in loc sa amendeze soferii care opresc brusc si pun avariile), Amza Pellea (in rolul bunicului care-si plange nepotelul zdrobit pe trecere de un ghertoi cu R1.1) si Dani Otil care o va injura pe pitzipoanca cu par carliontat si roscat, pentru ca nu i-a dat prioritatea de a trece primul la baie, el avand emisiunea mult mai devreme decat ea. Vor ajuta la promovarea acestui spot: Gabi Balint, Tariceanu, Radu Pietreanu, Mugur Mihaescu, Christian Ciocan (va face un uili cu chinezaria aia pe care o scoate numai in fata camerelor teve), Dan Bittman (sa speram ca nu va crapa nimanui capul), Cabral (avand ca pasagera pe.. puii mei daca ii retin numele) si Dobrovolschi. Ce mai, toata suflarea de vedete motociclistice care si-au folosit (re)numele de atatea si atatea ori pentru a ajuta o comunitate din care fac parte. Va fi exclus si va fi filmat si aratat la making of, George Copos, plangand cu lacrimi de crocodil si urland din toti rarunchii ca: "Planeta se scufunda, altfel nu s-ar fi legat de faptul ca eu conduc doar un scuter amarat si m-ar fi lasat sa-i ajut cu bugetul Rapidului pe 3 ani, la aceasta campanie".

 

Va pup si ne vedem la carat garduri pe toti care vreti campanii mai bune decat cele de pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a mai fost ma iertati, dar la campanii, acilea nu-l vazui. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-a mai fost... decat o singura data....pe pagina asta :wacko:

 

...si nu mai fiti nebuni cu reclame platite de motociclisti ;) ....chiar daca o filmezi, ca sa o vada lumea trebuie sa o si difuzezi...

Au mai facut si la noi, Politia si Petrom, o campanie cu viteza la volan (acum un an sau doi parca).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
:peace: "extinde" un nene pe toate forumurile locale da' tare mi-e tema ca-si ia warn.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Hai UP cu topicul.

Au facut cei de la Neamt si varianta in inglish a spotului de asta primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in urma unui accident in care un prieten de al meu si-a pierdut viata acum 3 zile am hotarat sa fac un colaj dupa vestitul sticker cu " Motociclistii exista in trafic". nu stiu unde sa il postez sau sa il fac public asa ca il voi pune aici in speranta ca vor fi soferi care il vor vedea si se vor asigura mai bine inainte sa intre in depasire. multumesc

post-32232-1280943167_thumb.jpg

Editat de happymansmiling
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
in urma unui accident in care un prieten de al meu si-a pierdut viata acum 3 zile am hotarat sa fac un colaj dupa vestitul sticker cu " Motociclistii exista in trafic". nu stiu unde sa il postez sau sa il fac public asa ca il voi pune aici in speranta ca vor fi soferi care il vor vedea si se vor asigura mai bine inainte sa intre in depasire. multumesc

sugestiv :laugh:

 

 

Pentru ZmEI..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...