Jump to content

Photo

Echipamente Pentru Fete(bursa)

costum dama protectii manusi

• Please log in to reply
1684 replies to this topic

#1 pisi

pisi

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 3 posts
  • Numar: Provizoriu

Posted 15 June 2007 - 12:45 PM

Fetelor, va rog mult, ajutati-ma! :hug:
Spuneti-mi daca stiti cumva de unde imi pot cumpara o geaca (piele, textil etc) cu protectii bune, dar nu ma trimiteti la reprezentante pt ca de acolo vin si sunt superscumpe.

L.E by Crazy-devil.

Folositi topicul asta si pentru bursa de vanzari/cumparari

#2 Miriam

Miriam

Sweet Sixteen

• Membra
  • Pip
  • 166 posts
  • Moto: Honda Shadow
  • Numar: B 86 MBY
  • Club: Maimutzele Sinucigashe MC

Posted 15 June 2007 - 02:36 PM

Fetelor, va rog mult, ajutati-ma! :lol:
Spuneti-mi daca stiti cumva de unde imi pot cumpara o geaca (piele, textil etc) cu protectii bune, dar nu ma trimiteti la reprezentante pt ca de acolo vin si sunt superscumpe.

vezi pe www.louis.de sau mai cauta prin magazine...oricum o geaca de piele cu protectii sub 5 milioane nu exista,iar de textil sub 2 milioane nici atat. nu prea ar fi bine sa te zgarcesti la echipament...,mai bine stangi din...dinti o perioada si faci rost de o suma mai mare sa-ti iei ceva ca lumea .

#3 laura_tazy

laura_tazy

<MAMA>

• Super Membra
  • PipPip
  • 662 posts
  • Interests:orice este legat de viata de motorist
  • Moto: kawasaki VN 800
  • Numar: B 888 FTW
  • Club: eu si ai mei

Posted 16 June 2007 - 04:23 PM

Fetelor, va rog mult, ajutati-ma! :lol:

Buna,am un prieten care se ocupa de vanzare echipament,eu mi-am cumparat de la el tot ehipamentul(super ieftin si de buna calitate)id lui este : jsn_metz99,poti sa-i spui ca eu ti-am dat id,si o sa fie ok. :lol:

#4 Enduristul

Enduristul

Ultras Steaua

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,207 posts
  • Interests:Endureala
  • Moto: BMW F 650;Suzuki DR-Z
  • Numar: preferat 69

Posted 16 June 2007 - 05:20 PM

Vreau shi eu pentru nevasta o geaca xs sau xxs ca e micutza fata,are 1,52m .Probleme mari am la cizme ca ii trebuie 37-38.Voi de unde luatzi?

Wach my YouTube chanel

Vand set de roti complete de BMW F650 clasic (fata pe 18") inclusiv cauciucuri Pirelli Scorpion MT 90 aproape noi.Detalii pe PM

#5 dewe dee

dewe dee

io-s

• Membra
  • Pip
  • 227 posts
  • Numar: B 48 ZGG

Posted 18 June 2007 - 11:11 AM

eu am 1.53 si geaca am de la axo, e super ok. Cu cizmele chiar nu ar trebui sa ai probleme la numarul asta...37-38 chiar se gaseste. Incearca pe Louis pt cizme.
Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci.

#6 krammy

krammy

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 56 posts

Posted 18 June 2007 - 06:58 PM

laura_tazy pot sa folosesc si eu id-ul prietenului tau??? vreau sa-l intreb mai multe. mercic!

#7 mertan

mertan

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,861 posts
  • Club: []-_-[]

Posted 18 June 2007 - 08:20 PM

cine vrea echipament sa vb cu mine. se poate aduce de pe louis sau polo echipament de dama :D

#8 bea2000

bea2000

FETITA CU CHIBRITURI

• Super Membra
  • PipPip
  • 684 posts
  • Moto: Honda CBR 600 F4i
  • Numar: B-bla, bla
  • Club: BALENCIAGA

Posted 18 June 2007 - 10:08 PM

Buna,am un prieten care se ocupa de vanzare echipament,eu mi-am cumparat de la el tot ehipamentul(super ieftin si de buna calitate)id lui este : jsn_metz99,poti sa-i spui ca eu ti-am dat id,si o sa fie ok. :D

Hehe!!! Bravo!!! Si eu tot de la el am cumparat.Super tipul! Jos palaria!
Recomand cu mare incredere.
"Paradoxul este ca oamenii MARI incap in suflete, in timp ce oamenii MICI, nu incap nici macar in ei insisi...."

#9 pisi

pisi

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 3 posts
  • Numar: Provizoriu

Posted 19 June 2007 - 02:30 PM

vezi pe www.louis.de sau mai cauta prin magazine...oricum o geaca de piele cu protectii sub 5 milioane nu exista,iar de textil sub 2 milioane nici atat. nu prea ar fi bine sa te zgarcesti la echipament...,mai bine stangi din...dinti o perioada si faci rost de o suma mai mare sa-ti iei ceva ca lumea .

Am fost si la louis, dar nu se aduc decat la comanda, dureaza aproape 1 luna, plus ca fara proba risc sa imi cumpar ceva care nu imi vine bine :welcome: . Nu vreau sa ma intelegi gresit, sunt constienta de importanta calitatii la echipament, dar la Honda este in jur 12 mil o geaca de piele! :crack:
Eu dispun doar de vreo 7-8 mil.
Daca auzi ceva....

Buna,am un prieten care se ocupa de vanzare echipament,eu mi-am cumparat de la el tot ehipamentul(super ieftin si de buna calitate)id lui este : jsn_metz99,poti sa-i spui ca eu ti-am dat id,si o sa fie ok. :D

Super, dar ai cumva si un numar de telefon pentru o cale mai rapida de comunicare? Evident, daca se poate si nu il deranjeaza.
Multumesc mult pentru informatie :thanks:

#10 adinna

adinna

BikerBabe

• Membra
  • Pip
  • 132 posts
  • Interests:motoare,motociclete,motorete....
  • Numar: VL
  • Club: Jokers Bike

Posted 19 June 2007 - 02:39 PM

eu mi`am luat geaca de la suomy(batgirl) si sunt super incantata!incearca la motorteam http://www.motorteam...ory.php?cat=181
sunt mai scumpe....dar eu zic ca merita :D

Yes, I'm a chick.
Yes, I ride bikes.
No, you can't have my phone number!™

#11 Ralucone

Ralucone

Furia Blonda

• Super Membra
  • PipPipPip
  • 2,280 posts
  • Interests:Moto, film, advertising, muzica, calatorii si momentele demne de Kodak. Ma rog, Canon, nu mai folosesc ai nostri film... :D
  • Moto: Yamaha TT 600 Supermoto (Siboney)
  • Numar: butt-naked
  • Club: A.C.M.R.

Posted 22 June 2007 - 09:15 PM

@pisi, geaca poti sa o probezi in magazinele de aici. pur si simplu intri si faci o proba, iti afli marimea, apoi dai comanda de afara. :D

eu de exemplu mi-am comandat o pereche de manusi de la judas, de care sunt tare mandra si bucuroasa ca imi vin bine. aveam probleme cu marimea, nu mi-am gasit nimic pe masura mea. cu restul echipamentului intentionez sa fac la fel. bafta la cumparaturi!

#12 mertan

mertan

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,861 posts
  • Club: []-_-[]

Posted 27 June 2007 - 06:00 AM

@ pisi..... de pe louis de acolo este ca un fel de program, este un tabel in care tu te masori. iti arata acolo unde tree sa te masori si vezi marimea care iti vine... xxl-s-ls etc etc etc. cum iti doresti tu. lafel si cu incaltamintea. sunt geci vanuci la 170-200 euro. si tot asa. depinde de ce vrei tu.

numai bine de la iasi :moto:

#13 mimimi

mimimi

fifi'naripatu'

• Membra
  • Pip
  • 48 posts
  • Numar: FIF

Posted 04 July 2007 - 09:50 PM

elp,elp, eeeeeeelp!!!!!

eu nu prea ma pricep, abia am aparut si cred ca am o mica problema... cizmele de viteza sunt bune pentru o motocicleta de strada???? :bounce:
...ma gandesc la varianta...nu! imi dati dreptate?

10X!!
"Fericirea te face dulce, încercările te fac puternic, regretele te fac uman, eșecurile te fac umil, succesul te face să strălucești, Dumnezeu te face să continui. "
Mahatma Gandhi

#14 Judas Iscariot

Judas Iscariot

Squid

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,848 posts
  • Moto: Nu am dar imi dau si eu cu parerea
  • Numar: CD-000112

Posted 05 July 2007 - 12:33 AM

elp,elp, eeeeeeelp!!!!!

eu nu prea ma pricep, abia am aparut si cred ca am o mica problema... cizmele de viteza sunt bune pentru o motocicleta de strada???? :bounce:
...ma gandesc la varianta...nu! imi dati dreptate?

10X!!

Si raspunsul este.. da ! :baldy: Cizmele de viteza sunt cele de strada, si da, se preteaza la modelul tau de motocicleta (F 650 CS daca citim noi bine). Trebuie sa te uiti doar la nivelul de protectii pe dcare vrei sa il aiba cizma. Cizme de circuit (Track) sau mai 'cu picioarele pe pamant' (Sport Riding/ Street Riding) - adica cat de rigide vrei sa fie.

Spor la cumparaturi

"Din Mamaia-n Dorobanti -- gropi, Ferrari, figuranti."

PIESE de schimb pentru orice casca Arai (mecanisme de prindere, viziere, si mai ales capacele laterale)

DETALII PE PM

#15 mimimi

mimimi

fifi'naripatu'

• Membra
  • Pip
  • 48 posts
  • Numar: FIF

Posted 05 July 2007 - 01:06 PM

Si raspunsul este.. da ! :baldy: Cizmele de viteza sunt cele de strada, si da, se preteaza la modelul tau de motocicleta (F 650 CS daca citim noi bine). Trebuie sa te uiti doar la nivelul de protectii pe dcare vrei sa il aiba cizma. Cizme de circuit (Track) sau mai 'cu picioarele pe pamant' (Sport Riding/ Street Riding) - adica cat de rigide vrei sa fie.

Spor la cumparaturi

:bounce: 10X!!!
"Fericirea te face dulce, încercările te fac puternic, regretele te fac uman, eșecurile te fac umil, succesul te face să strălucești, Dumnezeu te face să continui. "
Mahatma Gandhi

#16 foxy03

foxy03

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 180 posts
  • Interests:motoare, motociclism si tot ce tine de acest domeniu.. si atat.
  • Moto: Airbus :))

Posted 11 July 2007 - 09:06 AM

am si eu nevoie de un costum din piele, marime f mica xs, s, depinde de marca. cine ma poate ajuta sa-mi aduca??? pana acum nu am gasit decat de la suomy geaca batgirl si alte cateva modele...si cam atat.
as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta.
ms anticipat.

#17 evita

evita

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 21 posts
  • Interests:MOTTO GP, INOT, SCHI, DANS

Posted 11 July 2007 - 04:01 PM

am si eu nevoie de un costum din piele, marime f mica xs, s, depinde de marca. cine ma poate ajuta sa-mi aduca??? pana acum nu am gasit decat de la suomy geaca batgirl si alte cateva modele...si cam atat.
as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta.
ms anticipat.

Inceraca la Luis marca Vanucci au si xs si esuper marca
...I don't ride too fast...just flying too low...

#18 lexandra

lexandra

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 137 posts
  • Moto: Yamaha XVS 650 A DRAGSTAR Classic
  • Numar:

Posted 15 July 2007 - 05:36 PM

Buna tuturor. Eu am un costum - combinezon nou de vanzare, din piele, cu protectii, foarte bun si frumos. Se poate vedea la Vanzari- echipamente. Este FLM, de la Polo

Edited by lexandra, 15 July 2007 - 05:38 PM.

www.2wheelseye.blogspot.com

Put me on the map!

#19 Merenptah

Merenptah

cu probleme la mansarda

• Super Membra
  • PipPipPip
  • 1,604 posts
  • Interests:sa dau foc la mobra
  • Moto: honda xlr 125 r
  • Numar: indubitabil
  • Club: world of warcraft

Posted 15 July 2007 - 08:35 PM

Buna tuturor. Eu am un costum - combinezon nou de vanzare, din piele, cu protectii, foarte bun si frumos. Se poate vedea la Vanzari- echipamente. Este FLM, de la Polo

da si tu link
Am deja un copil, deci nu ma mai sperie nimic.....:D

No me provoca. No tengo limites.

Enduro forever, speed never.

#20 NiCo1713

NiCo1713

B.I.G.

• Super Membru
  • PipPip
  • 987 posts
  • Moto: BMW G650 GS Sertao

Posted 15 July 2007 - 08:57 PM

Buna,am un prieten care se ocupa de vanzare echipament,eu mi-am cumparat de la el tot ehipamentul(super ieftin si de buna calitate)id lui este : jsn_metz99,poti sa-i spui ca eu ti-am dat id,si o sa fie ok. :rusinica:

merci laura,esti o dragutza ! :D
:cheers: :finger:

Hehe!!! Bravo!!! Si eu tot de la el am cumparat.Super tipul! Jos palaria!
Recomand cu mare incredere.

Cris, merci ! :hug: pe unde te ascunzi? nu te-am mai "vazut" de o vesnicie :hug:

:cheers: :blink:

Also tagged with one or more of these keywords: costum dama, protectii, manusi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status