Sari la conținut

Simsonu' lu' mercuru'


Dimethylmercury
 Share

Postări Recomandate

Simsonul meu fiind aproape complet, mai sunt unele maruntisuri de care am nevoie. In primul rand caut un ghidon original (ideal cu tot cu comenzi), neindoit si in stare acceptabila. Vor mai fi, insa amu nu imi amintesc. Spre mijlocul lunii iulie vor fi de vanzare piesele de ciopareala de pe troaca mea. Pun poze, ca eventualii interesati sa se poata abona. :bigstar:
P.S. De preferat as vinde tot pachetul "tunning" intr-o bucata.

post-11450-1181042378_thumb.jpg

post-11450-1181042389_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Simsonul meu fiind aproape complet, mai sunt unele maruntisuri de care am nevoie. In primul rand caut un ghidon original (ideal cu tot cu comenzi), neindoit si in stare acceptabila. Vor mai fi, insa amu nu imi amintesc. Spre mijlocul lunii iulie vor fi de vanzare piesele de ciopareala de pe troaca mea. Pun poze, ca eventualii interesati sa se poata abona. :P

P.S. De preferat as vinde tot pachetul "tunning" intr-o bucata.

ce "piesulici" ai de vanzare???? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vin io cu o oferta. Ofer la schimb pentru un ghidon original in stare buna cu tot cu comenzi originale un ambielaj reparat f. bine, mers cateva mii de km, insa in continuare f. bun.

cat lua mestere motoru cu esapameanta aia?de curiozitate...si cam in ce bani merge?tot de curiozitate :) spor la reconditionare...frumoasa initiativa, si sa te tii bine ca ghidon nu gasesti usor, si original, decat poate tot la cineva care a modificat ceva simson si l-a facut chopper...bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e asa usor de gasit, dar de aceea am zis ca ofer ceva iarasi greu de gasit pe el. :scratch: Esapamentul se da la 150 RON(tot sistemul). Cred... Sau pe un ghidon original cu comenzi, desigur. :) Mergea si suna frumos cu el Simsonul. Fara avans centrifugal am mers doua persoane pe el cu suta.(nu ca asta ar fi meritul evacuarii) E foarte bine facut, vopsit termorezistent, are sita, nu e ruginit, e aporape nou. Eu am altul acum, de inox, si din moment ce motocicleta va adopta o forma mai originala, asta trebuie sa plece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Chiuloasa cu supape 50RON si set cilindru cu piston de Simson, segmenti aproape noi 50RON. De la mine... Ambele provin dintr-un motor cumparat de mine in stare buna de functionare.

 

Si sa nu uitam, eu caut sei :rusinica:

 

 

cele de la mine sut praf, dar zii si mie un nr de tel ... sa vb de piesele alea ok? eu am 0727182276

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O acceleratie buna? Nu dau pe ea nici pedala pe ea nici ax.

sper sa nu iti fie cu suparare dar am zis o acceleratie buna cu un ghidon drept pt o pedala cu ax ... in fine, am facut rost intre timp si de astea

 

am si eu nevoie de un pahar decantor cu tot cu luleaua aia sau cum ii zice care face legatura intre paharul decantor si carburatorul propriuzis , platesc sau iti dau ceva la schimb daca am ceva ce te intereseaza ...

 

:)

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cadru cu acte? Radiat... Pt. recarosare... Sau fara acte... Mai marunt de asta nu se poate...

Iti dau eu un cadru fara placutza si 2 sei de Sport care bineinteles trebuie tapitate.Depinde ce ai de dat la schimb.Hmmm,poate si un ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie o potriveala buna de cruce de cardan?

de la duba TV care avea Âşi tracțiune pe față crucea de la axul cardanic care ataca puntea față. nu mă întreba de unde aÂşa ceva că nu Âştiu să te trimit. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am asamblat in plictiseala un magnetou. Are ruptorul bun, rotorul f bine magnetizat, fara nici un joc. L-as da pe ceva alta pesa exoica la schimb... Un carb de ex.

 

 

salut, ce se mai aude cu chiuloasa si cu cilindrul ala ? ti-ai asamblat motoruț ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...