Sari la conținut

Manual de condus motocicleta


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Vizitator IuliaM

Buna,
Sunt incepatoare si noua pe acest forum. Am citit aproape toate topicule si le consider mai mult decat folositoare. Felicitari ca va ganditi la noi si nu numai. Am un Suzuki DR125 si am inceput sa ies usurel :)
Am si eu o rugaminte, stiu ca tutorialul a fost publicat de mult si poate de aceea nu mai am acces la el. Il mai are cineva? Ma puteti ajuta? Urmarind toate feedback-urile de aici mi-am dat seama ca este foarte folositor si-l vreau si eu...va rooog :)

mercic si sa auzim numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

bine-ai venit.

 

manualul e aici: http://www.scribd.com/doc/38875684/Manual-de-Condus-Motocicleta

 

poate o sa gasesti interesant sa rsfoiesti si http://2oo.ro/de-ce-nu-ne-vad/ sau, despre intretinerea minimala a moto, http://calatoriifestinalente.wordpress.com/2013/03/03/motocicleta-i-gata-pentru-noul-sezon/

 

bafta la drum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linkul nu este bun. In link-ul ala eu nu am vazut decat primul capitol. Mai exista acolo un buton cu Read full version, dar acolo cere nu stiu ce cont premium ...

Daca dau click pe alte capitole imi spune ca obiectul nu a fost gasit ...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

asa e . acum am vazut, ca ai zis tu. io l-am citit mai demult, mergea... sorry. in aceasta situatie:

 

sa folosim cuvintele de cautare "manual de condus motocicleta"...

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator IuliaM

Buna

va multumesc mult Festina Lente si Robertkiran, ma apuc de citit acum :) Festina, foarte utile si cele 2 link-uri :10:

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

in link-urile date aici se gasesc exclusiv notiuni elementare, informatii intuitive. e bine sa le citesti dar n-o sa afli prea multe.

mersul pe motocicleta se deprinde prin exercitiu, nu din carti. cauta sa relationezi cu motociclisti educati si experimentati, pe care sa-i insotesti in ture de weekend si de la care ai ce sa inveti.

e important sa-ti cunoasca nivelul si sa aiba rabdare cu tine. in ultimul timp au aparut si scoli de soferi care au in curricula nu doar legislatie si jaloane in poligon, ci si iesiri in trafic cu instructor insotitor. e foarte important!

acum 12 ani la ilioara eu n-am beneficiat de asa ceva.

sa nu te lasi influentata de stilul de mers al celorlalti, important e sa te simti tu sigura pe ceea ce faci.

bafta sa ai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in link-urile date aici se gasesc exclusiv notiuni elementare, informatii intuitive. e bine sa le citesti dar n-o sa afli prea multe.

mersul pe motocicleta se deprinde prin exercitiu, nu din carti. cauta sa relationezi cu motociclisti educati si experimentati, pe care sa-i insotesti in ture de weekend si de la care ai ce sa inveti.

e important sa-ti cunoasca nivelul si sa aiba rabdare cu tine. in ultimul timp au aparut si scoli de soferi care au in curricula nu doar legislatie si jaloane in poligon, ci si iesiri in trafic cu instructor insotitor. e foarte important!

acum 12 ani la ilioara eu n-am beneficiat de asa ceva.

sa nu te lasi influentata de stilul de mers al celorlalti, important e sa te simti tu sigura pe ceea ce faci.

bafta sa ai !

Sunt bune si informatiile de genul asta cu mentiunea ca aceste informatii trebuie digerate progresiv adik exersate pas cu pas. Multi fac greseala ca atunci cand primesc mai multa informatie sa utilizeze toate sfaturile in acelasi timp. Gresit! trebuie sa inveti treptat.

Este interesant si urmatorul film (vad ca a reaparut pe youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dsAQZ_x0Xzg

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

[RO-subbed], altul nu-i.

 

Nu l-am vazut subtitrat, nu stiam ca este decalata subtitrarea. Daca il deschizi cu BS Player, cu Ctrl+sageata stanga/dreapta se decaleaza subtitrarea + sau -.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manual?! eu am tal3nt.

nu,nu...frigiderele nu au talent..au gheata in congelator:)) si ceva bere pe raft deobicei :D

 

ON:Buna de citit cartea..te scuteste de multe intrebari rediscutate de pus pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...