Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Sunt si eu interesat sa cumpar un cbf 600 s, doar ca ma confrunt cu o mica dilema, poate ma puteti ajuta voi. Din ce an se fabrica motorul pe injectie ?

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2008


» Post actualizat in 24 Mar 2017 12:56

2008 sau dupa jumatatea anului 2007,k am vz 2007 cu carburatie.


» Post actualizat in 24 Mar 2017 12:59

2008


» Post actualizat in 24 Mar 2017 12:56

Eu ast una dain iarna si nu a mai venit,ale draq nu mai sunt modelul asta ,.am promisiune de la 3 pers.sa vedem .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt si eu interesat sa cumpar un cbf 600 s, doar ca ma confrunt cu o mica dilema, poate ma puteti ajuta voi. Din ce an se fabrica motorul pe injectie ?

 

Multumesc anticipat.

 

PC38 (modelul carburat) a fost facut intre 2004 - 2007.

PC43 (injectie) 2008 - ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brake , ma omori .... :) Tot o mai astepti? S-a terminat sezonul trecut...a ainceput asta , si nimic. Parca vad ca se termina si asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara masa de nu e un roman cu astia care aduc moto.ma mint astia de zici k am cerut o gratis frate.ser moto mi a bagat asa subtil ,k nu, mai aduce la comanda k are f multi clienti.dupa care zice k cum sa ceara la om 800 e sa o aduca de la cremona k nu e in zona lui ,altul nu mai aduce din IT cauta prin HU mama dracu.azi am gasit pe unul la iasi .tu o gasesti ,el o aduce pt 250 e.cat e pretul pe site el mai pune 250,am vb cu el si a zis k se rezolva.aduce din germania si polonia.i am dat cateva link uri sa vad maine ce zice.a sunat la un neamt pe la 9 dar nu ia raspuns .maine e pe el.va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,ms tuturor.


» Post actualizat in 23 Apr 2017 19:09

Pfff,dragii mei se pare k vine si la mine mobreta.am promisiune pe 2-3-4 mai,ast cu mare nerabdare.2008 ,injectie,3000 euro adusa in poarta.


» Post actualizat in 24 Apr 2017 13:05

Gataaa,azi sa cumparat,am scapat de chin.


» Post actualizat in 24 Apr 2017 14:00

Iarrrr eu,Ce ulei pune ti in ele.as baga belray.a pus cineva belray?cati lt la schimbare cu filtru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bravo Brake , sa o stapanesti sanatos ! Hai ca ma plictisisem eu ...de cand o astepti tu :)

 

Baga poze!

PS: 3.8 litri la schimbare cu filtru , asta la carburatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu bagam castrol, cum scria si in cartea de service. Luam la oferta de la louis.de castrol grand prix 10W40. Intra 3.8 L (la model cu carburator) si numai bine iti mai ramane rezerva 200 ml pentru drumuri lungi.

Daca vrei ulei ce se gaseste mai usor pe la noi, poti sa incerci Motul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiasca cbf isti.este pe drum, cnd ajunge bag poze.cam pe 4 5 mai.cred k si la injectie e la fel cu uleiul. majoritatea pun motul ,dar mai ma gandesc eu .numai bn.


» Post actualizat in 26 Apr 2017 08:49

Un parbriz inalt pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Castrol sau Motul, zic.

 

Ceva mai premium, Shell am avut, foarte bun si daca nici Shell nu mai este producator, nu mai este nimeni.

Fuchs Silkolene am acum, la fel de bun, poti incerca Petronas, Esso, Eneos, Bardahl.

Si Bel Ray ce vrei tu este super ok.

Editat de george_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce zici "Nu Motul"? Sau "nu Castrol"?

Io am bagat in ale mele de toate... BelRay, Repsol, Castrol, Motorex, Yamalube, dar cel mai mult am mers cu Motul. Am luat intotdeauna ce am avut la indemana. Nu am vazut niciodata vreo diferenta cand la schimb treceam de la un brand la altul...

 

Ma indoiesc ca aia care le hartanesc prin Italia stau ei numai cu uleiuri de top si alte bashini d'astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vorba de basini, dar de ce sa ajut afacerea unuia care cumpara dintr-o parte, t-il ambaleaza cu eticheta lui si ti-l vinde sub forma de cel mai cel ?

mai bine ajut un producator si mai depinde si cati km bagi anual.

 

daca facem si teste de presiune in rampa, cred ca multe ar pica, dar cum nu prea le facem, afacerea prospera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...