Jump to content

Photo

Nr. 6/2007

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 the mentalist

the mentalist

Sustinator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,696 posts
  • Moto: motocicleta
  • Numar: tabla

Posted 25 July 2013 - 08:48 AM

Chiar de pe vremea cand existau si la noi revistele pe hartie UM si altele am incetat sa le mai cumpar pentru ca citeam mult inainte pe internet cam toate comparativele si articolele care ma interesau.

Apoi am zis ca hai ca nu ma dau pe mine afara din casa 10 lei pe luna si le-am luat in continuare pana cand au disparut de pe piata, am zis sa incurajez si eu fenomenul moto, se pare ca nu a fost de-ajuns.

Eu zic ca ar trebui sa se concentreze toata lumea pe reviste on-line.

Luptator impotriva ipocriziei motociclistilor
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani si a-ti sustine parerile."
Octavian Paler

"You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life."
― Winston Churchill

#22 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,218 posts
  • Moto: R1200GS Rallye

Posted 25 July 2013 - 12:30 PM

Eu zic ca ar trebui sa se concentreze toata lumea pe reviste on-line.

Eu nu sunt deloc de acord; e chestie si de gust ce-i drept dar cititul de pe "hartie" este cu totul altceva.

Eu stau destul cu ochii in calculator la birou, cateodata si acasa. N-as vrea ca si astfel de placeri sa fie tot pe un display. Cumpararea de reviste are, cel putin pt mine, farmecul ei.

In plus, de foarte multe oric gasesc si citesc in reviste chestii pe care nu mi-ar trece prin cap sa le caut pe net. Rasfoisec si vad titluri, poze... daca ma interesaza citesc.

Apoi, daca revista contine articole ce m-ar putea interesa in viitor, o pastrez. Daca nu, o arunc. Intr-adevar, ceea ce este in format electronic este mult mai avantajos de stocat ca si spatiu´, nu ocupa loc ca revistele... dar la fel de usor poti pierde toate datele din nu stiu ce cauza.

#23 Dan Nastase

Dan Nastase

Motociclist din anul 1968

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,663 posts
  • Interests:Viata in sa; Samson, Cleopatra, Cobra, Sniffy, Tezeu, Betty Boop, Golanul, Asul de Trefla, Condor, Leone, Mosquito, Sheriff, Leoaica, Asul de Caro (Red Baron), Cinderella, Asul de Cupa, Big Blue, Reliable, Universal Soldier, Moody Blue, Von Blitzen, Poneyul LS, Silver, Torino, Leopard, Tractorash, Monza Blue.
  • Moto: BMW K1200R Sport
  • Club: Seniorii Moto

Posted 25 July 2013 - 02:34 PM

Eu nu sunt deloc de acord; e chestie si de gust ce-i drept dar cititul de pe "hartie" este cu totul altceva.

Eu stau destul cu ochii in calculator la birou, cateodata si acasa. N-as vrea ca si astfel de placeri sa fie tot pe un display.

Cumpararea de reviste are, cel putin pt mine, farmecul ei.

...REVISTE SI CARTI !

peacepaix.GIF

Din nou cu adierea în păr... dintr-o zare în altă zare...
Plin de praf pe frunte, murdar de ulei pe mâini...
Călăuzit de pasiune - elegant și curat în cuget și simțire!

Motociclismul nu înseamnă un mijloc de transport...
Nu reprezintă o perioadă sau un sezon... Este o stare de spirit!

#24 iCristo

iCristo

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 1 posts

Posted 17 August 2018 - 06:13 PM

Deci sa inteleg ca Demostene nu s-a intors inca de la Cluj  :-)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status