Sari la conținut

Offroaderi Si Poze Cu Ei


MihaiM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Povestea ta imi aduce aminte cu placere de prima mea calatorie "initiatica" pe care a facut-o tatal meu cu mine in urma cu mai bine de 20 de ani - cu o Mobra autentica, nu o "mobra" - pe undeva mai sus de Podenii Noi, unde, trecand printr-un parau al carui nivel tata il stia scazut, de data initierii era mare si am ramas in mijlocul lui, ca intrase apa la platini... Nu pot sa uit ca tata a coborat iar eu am ramas in sa, pentru ca aveam o glezna luxata ( :huh: ) si ma asteptam sa impinga tata motoreta cu tot cu mine :ok: :crack:

 

Evident, a trebuit sa cobor, iar partea si mai urata a fost ca aveam de urcat un deal, fapt care s-a consumat cu o plimbarica pe langa motoreta (pe care tata o impingea de coarne)...

 

In orice caz, ferice de cei ce sunt atat de aproape de peisaje atat de frumoase si, in plus, au cate un enduro in dotare :D

 

o plimbare "initiatica"pentru fiul meu, dar epuizanta pentru vacuta mea, traseul se preta mai bine ptr un cros,sau o alta motocicleta, mai usurica

Valcanesti-Cosminele-Melicesti-Telega

dar peisajele meria tot efortul...sa vezi de Piatra Verde (Slanic),si Crucea de pe Caraiman din acelasi loc, doar intorcand privirea.....si vorba boierului....toate astea la cativa km de casa

 

apropo, crucea din poze e la melicesti,si a fost inaltata in cinstea lui carol I

PS pozele se vad,totusi daca dati click pe "enlarge"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

maine 21.11.2009 ,plecarea pe la ora 9.30 - 10.00 , o tura usurica ,un pic de offroad,un pic sosea,admirat toamna....

 

ploiesti - valea doftanei - pasul predelut - sacele - intorsura buzaului - cislau sau magura....-ploiesti

 

 

 

cine se baga sa strige prezent

Mesaj completat

si uite ce a iesit:

 

/index.php?showtopic=454427

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine 21.11.2009 ,plecarea pe la ora 9.30 - 10.00 , o tura usurica ,un pic de offroad,un pic sosea,admirat toamna....

 

ploiesti - valea doftanei - pasul predelut - sacele - intorsura buzaului - cislau sau magura....-ploiesti

 

 

 

cine se baga sa strige prezent

Mesaj completat

si uite ce a iesit:

 

/index.php?showtopic=454427

 

Ce facem sambata ce vine :D intreb eu?

Mesaj completat

Ce facem sambata ce vine :D intreb eu?

post-28174-1259130968_thumb.jpg

 

Si mai intreb o data ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...