Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Azi a avut loc un accident in care a fost implicat colegul si prietenul nostru Cristian Cheregi(crisitan8214) cu motocicleta Suzuki DR 800 BH-82-CHE, care a fost acrosat de un autovehicul care nu i-a acodrat prioritate de trecere..am vorbit cu el la telefon si am inteles ca e bine, are doar o durere la picior si din cate am inteles motocicleta e avariata putin, am inteles ca carenele sunt distruse..

Bine ca nu e mai grav... din pacate a merge cu motocicleta pe drumurile noastre e ruleta ruseasca :rusinica:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a avut loc un accident in care a fost implicat colegul si prietenul nostru Cristian Cheregi(crisitan8214) cu motocicleta Suzuki DR 800 BH-82-CHE, care a fost acrosat de un autovehicul care nu i-a acodrat prioritate de trecere..am vorbit cu el la telefon si am inteles ca e bine, are doar o durere la picior si din cate am inteles motocicleta e avariata putin, am inteles ca carenele sunt distruse..

Bine ca nu e mai grav... din pacate a merge cu motocicleta pe drumurile noastre e ruleta ruseasca :rusinica:

F_utu-i!!! Mi-a stat inima-n loc cand am vazut ca a urcat sus topicu' cu accidente!!! E-n regula moshu' zici? Pfiu, sa se faca bine repede si pt conservarii orbi multa :cheers: :cheers: :finger: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a avut loc un accident in care a fost implicat colegul si prietenul nostru Cristian Cheregi(crisitan8214) cu motocicleta Suzuki DR 800 BH-82-CHE, care a fost acrosat de un autovehicul care nu i-a acodrat prioritate de trecere..am vorbit cu el la telefon si am inteles ca e bine, are doar o durere la picior si din cate am inteles motocicleta e avariata putin, am inteles ca carenele sunt distruse..

Bine ca nu e mai grav... din pacate a merge cu motocicleta pe drumurile noastre e ruleta ruseasca :rusinica:

 

Nasol, dar bine ca nu e nimic grav.

Concluziile sunt aceleasi: grija multa, echipament cat mai complet, mers pe cat posibil in grup si organizat, preferabil in alta tara.

Daca il putem ajuta cu ceva sa nu ezite sa ne spuna.

Sanatate la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu a patzit ceva mai rau :finger: eu nu intzeleg cum de nu potzi sa dai prioritate la cineva :rusinica:,se mai intampla greseli da ca de obicei se intampla de neatentzi si eu era sa patzesc de multe ori....chiar maicamea s-o uitat la stiri mai demult si ziceau ca in romania 55%accidentele cu motoare sunt provocate de masini si 45%de motoare :cheers: :cheers:

Editat de kawa_z750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate a patit-o si el.

 

Pe mine m-a sunat Cristi cu cateva ore dupa accident. La inconstientul de conservar a mai fost retinut permisul acum 2 luni pt ca a prins radarul cu 160 in oras.

La ce poti sa te astepti de la oameni ca astia. Se cred niste "Zei" si pun in pericol viata altora.

Nu stiu cati cunoasteti personal pe Cristi . Este un om calm, nu hazardeaza si nici nu merge tare.

 

Sper ca il pune pe dobitoc sa plateasca toate reparatia care este in jur de 1000 si ceva de euro.

 

Va doresc o vara fara evenimente!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate a patit-o si el.

 

Pe mine m-a sunat Cristi cu cateva ore dupa accident. La inconstientul de conservar a mai fost retinut permisul acum 2 luni pt ca a prins radarul cu 160 in oras.

La ce poti sa te astepti de la oameni ca astia. Se cred niste "Zei" si pun in pericol viata altora.

Nu stiu cati cunoasteti personal pe Cristi . Este un om calm, nu hazardeaza si nici nu merge tare.

 

Sper ca il pune pe dobitoc sa plateasca toate reparatia care este in jur de 1000 si ceva de euro.

 

Va doresc o vara fara evenimente!!!

 

Bine ar fi sa plateasca! Desi... nush. Acum are ce sta acasa....si mers pe bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica(15.07), am fost la o plimbare :blink: (5motoare) la Pestera Ursilor :cheers: , pe dr la intoarcere langa Holod ,un CBR600F(rosu-alb) VARZA :D pe mijlocul dr., ne am oprit si..........

O CUCOANA cu un Âşobolan de caine pe bancheta din spate nu a BELIT ochii la STOP, probabil ..........mînghia javra :rusinica:

a acrosat CBR ul. Pe Cbr un tip cu o tipa, el a avut noroc cu costumul de piele...altfel...... :hug: , ea(motociclista) ,incredibil da' nu avea decat mici zgarieturi.

Si acuma faza tare , in timp ce GARCEA se gandea sa sune sau nu dupa ambulanta, EA SOFERITA dc' pot spune asa se adreseaza politistului CITEZ :,, Hai domne' mai ma ti mult aici în căldura asta ?'' :cheers: , culmea dupa ce greÂşise si tipu' tot era sange(nu a avut mănuÂşi) Âşi de abia statea în picioare(era lovit la Âşold si picior) ea...........trebuia sa dea apa la JAVRĂ !!!! :finger: si pe ea si pe javră

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica(15.07), am fost la o plimbare :blink: (5motoare) la Pestera Ursilor :cheers: , pe dr la intoarcere langa Holod ,un CBR600F(rosu-alb) VARZA :hug: pe mijlocul dr., ne am oprit si..........

O CUCOANA cu un Âşobolan de caine pe bancheta din spate nu a BELIT ochii la STOP, probabil ..........mînghia javra :rusinica:

a acrosat CBR ul. Pe Cbr un tip cu o tipa, el a avut noroc cu costumul de piele...altfel...... :hug: , ea(motociclista) ,incredibil da' nu avea decat mici zgarieturi.

Si acuma faza tare , in timp ce GARCEA se gandea sa sune sau nu dupa ambulanta, EA SOFERITA dc' pot spune asa se adreseaza politistului CITEZ :,, Hai domne' mai ma ti mult aici în căldura asta ?'' :cheers: , culmea dupa ce greÂşise si tipu' tot era sange(nu a avut mănuÂşi) Âşi de abia statea în picioare(era lovit la Âşold si picior) ea...........trebuia sa dea apa la JAVRĂ !!!! :finger: si pe ea si pe javră

nu i-ai retinut nr de inmatriculare la CATZEAUA aia ? sa ii facem o surpriza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica(15.07), am fost la o plimbare :hug: (5motoare) la Pestera Ursilor :finger: , pe dr la intoarcere langa Holod ,un CBR600F(rosu-alb) VARZA :D pe mijlocul dr., ne am oprit si..........

O CUCOANA cu un Âşobolan de caine pe bancheta din spate nu a BELIT ochii la STOP, probabil ..........mînghia javra :cheers:

a acrosat CBR ul. Pe Cbr un tip cu o tipa, el a avut noroc cu costumul de piele...altfel...... :D , ea(motociclista) ,incredibil da' nu avea decat mici zgarieturi.

Si acuma faza tare , in timp ce GARCEA se gandea sa sune sau nu dupa ambulanta, EA SOFERITA dc' pot spune asa se adreseaza politistului CITEZ :,, Hai domne' mai ma ti mult aici în căldura asta ?'' :blink: , culmea dupa ce greÂşise si tipu' tot era sange(nu a avut mănuÂşi) Âşi de abia statea în picioare(era lovit la Âşold si picior) ea...........trebuia sa dea apa la JAVRĂ !!!! :hug: si pe ea si pe javră

mama ei de cucoana imputita ca mi-am adus aminte de accidentul meu numarul ca sa stim si noi cu ce avem de a face.precis era o grasa ingamfata si imputita pentru care oamenii sunt unelte :cheers: :rusinica: :D :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica(15.07), am fost la o plimbare :blink: (5motoare) la Pestera Ursilor :cheers: , pe dr la intoarcere langa Holod ,un CBR600F(rosu-alb) VARZA :D pe mijlocul dr., ne am oprit si..........

O CUCOANA cu un Âşobolan de caine pe bancheta din spate nu a BELIT ochii la STOP, probabil ..........mînghia javra :rusinica:

a acrosat CBR ul. Pe Cbr un tip cu o tipa, el a avut noroc cu costumul de piele...altfel...... :hug: , ea(motociclista) ,incredibil da' nu avea decat mici zgarieturi.

Si acuma faza tare , in timp ce GARCEA se gandea sa sune sau nu dupa ambulanta, EA SOFERITA dc' pot spune asa se adreseaza politistului CITEZ :,, Hai domne' mai ma ti mult aici în căldura asta ?'' :cheers: , culmea dupa ce greÂşise si tipu' tot era sange(nu a avut mănuÂşi) Âşi de abia statea în picioare(era lovit la Âşold si picior) ea...........trebuia sa dea apa la JAVRĂ !!!! :finger: si pe ea si pe javră

...da gatu'.....gatu'... de ce nu i-ati luat gatu la tarfa, sa tina minte asa un piculetz de ce-o o fost oprita. Si javra macar, chiar daca in mod direct nu avea nici o vina, s-o belitzi si sa va faceti fular din ea, sau macar ornament la sa.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cretini de soferi si soferite, si marti inainte cu 100 de metri sa ma lovesc cu cretinul ala am evitat o gagica care de pe banda 1 trece nestingherita pe banda 2 unde eram eu chiar in drept cu ea dar nici macar in oglinda nu s+a uitat sau sa semnalizeze, in prima faya am avutnoroc ca din contrasens nu venea nimic si am trecut pe band de contrasens ca sa nu ma dea la pamant dupa care iese cretinu asta fara sa opreasca la STOP si......mai departe stiti si voi. Nu stiu astia nu ar trebui sa primeasca carnet de sofer dar din pacate traim intr+o tara in care pentru unii nu sunt legi

 

 

boid.gif boid.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 20/07/07 se pare ca ma loveste ghinionu din nou

 

Pe la ora 17:20 ma intorceam de la magazinul NOMAD SPORT, ajung pe centru si stiti cum ii banda aia mica inainte de parcare trec pe banda 2 (intre linii ), in fata mea o masina de la OPTIMEDIA, pe banda 1 masina de la salubrizare care spala asfaltu si in spatele ei langa mine un MERCEDES negru de Bucuresti cu geamuri fumurii + manele la max. se gandeste sa depaseasca masina de la salubrizare. Trage pe mine imi prinde picoru drept intre usa spate la masina si motor apuc sa pun frana spate + asfalt ud = ma intind frumos pe asfalt, domnu de la volan incetineste usor, ma ridic de pe jos ma uit inspre masina si`mi arata M**E

 

Am mai reusit sa retin din numaru de inmatriculare catva B 02 C??

 

Si m`a uimit faptul ca s`a oprit un taximetrist destul de tanar in jur de 30 de ani, a venit la mine cu trusa medicala. La picior nu prea m`am lovit pt ca am avut noroc cu scaritele, la palme nu ca aveam manusi da in rest m`am lovit la cot si la sold

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 20/07/07 se pare ca ma loveste ghinionu din nou

 

Pe la ora 17:20 ma intorceam de la magazinul NOMAD SPORT, ajung pe centru si stiti cum ii banda aia mica inainte de parcare trec pe banda 2 (intre linii ), in fata mea o masina de la OPTIMEDIA, pe banda 1 masina de la salubrizare care spala asfaltu si in spatele ei langa mine un MERCEDES negru de Bucuresti cu geamuri fumurii + manele la max. se gandeste sa depaseasca masina de la salubrizare. Trage pe mine imi prinde picoru drept intre usa spate la masina si motor apuc sa pun frana spate + asfalt ud = ma intind frumos pe asfalt, domnu de la volan incetineste usor, ma ridic de pe jos ma uit inspre masina si`mi arata M**E

 

Am mai reusit sa retin din numaru de inmatriculare catva B 02 CW?

 

Si m`a uimit faptul ca s`a oprit un taximetrist destul de tanar in jur de 30 de ani, a venit la mine cu trusa medicala. La picior nu prea m`am lovit pt ca am avut noroc cu scaritele, la palme nu ca aveam manusi da in rest m`am lovit la cot si la sold

deci sfatul meu este sa mergi DIRECT la politie, si sa declari incidentul. Incearca sa duci si martori daca cere, si da cat mai multe detalii. Nu sta pe ganduri, ci du-te!

Fa plangere si fii cat mai insistent.

Este un timp limita in care poti face plangere, altfel nu se mai ia in considerare.

Daca ai cat de cat urme mergi la medicina legala si scoate un certificat medico-legal. Eu mi-as face....daca ma intelegi.

Daca te-a atins si se gaseste masina, tre sa aiba cat de cat urme pe masina, si se considera parasirea locului accidentului, dosar penal.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 20/07/07 se pare ca ma loveste ghinionu din nou

 

Pe la ora 17:20 ma intorceam de la magazinul NOMAD SPORT, ajung pe centru si stiti cum ii banda aia mica inainte de parcare trec pe banda 2 (intre linii ), in fata mea o masina de la OPTIMEDIA, pe banda 1 masina de la salubrizare care spala asfaltu si in spatele ei langa mine un MERCEDES negru de Bucuresti cu geamuri fumurii + manele la max. se gandeste sa depaseasca masina de la salubrizare. Trage pe mine imi prinde picoru drept intre usa spate la masina si motor apuc sa pun frana spate + asfalt ud = ma intind frumos pe asfalt, domnu de la volan incetineste usor, ma ridic de pe jos ma uit inspre masina si`mi arata M**E

 

Am mai reusit sa retin din numaru de inmatriculare catva B 02 CW?

 

Si m`a uimit faptul ca s`a oprit un taximetrist destul de tanar in jur de 30 de ani, a venit la mine cu trusa medicala. La picior nu prea m`am lovit pt ca am avut noroc cu scaritele, la palme nu ca aveam manusi da in rest m`am lovit la cot si la sold

offf mai mai .. da de ce umblii tu in plin trafic in oras mai ales la orele de varf.... :) ... vezi ce jungla e... bine ca nu e mai grav.. iar pentru taximetrist toata stima..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 20/07/07 se pare ca ma loveste ghinionu din nou

 

Pe la ora 17:20 ma intorceam de la magazinul NOMAD SPORT, ajung pe centru si stiti cum ii banda aia mica inainte de parcare trec pe banda 2 (intre linii ), in fata mea o masina de la OPTIMEDIA, pe banda 1 masina de la salubrizare care spala asfaltu si in spatele ei langa mine un MERCEDES negru de Bucuresti cu geamuri fumurii + manele la max. se gandeste sa depaseasca masina de la salubrizare. Trage pe mine imi prinde picoru drept intre usa spate la masina si motor apuc sa pun frana spate + asfalt ud = ma intind frumos pe asfalt, domnu de la volan incetineste usor, ma ridic de pe jos ma uit inspre masina si`mi arata M**E

 

Am mai reusit sa retin din numaru de inmatriculare catva B 02 C??

 

Si m`a uimit faptul ca s`a oprit un taximetrist destul de tanar in jur de 30 de ani, a venit la mine cu trusa medicala. La picior nu prea m`am lovit pt ca am avut noroc cu scaritele, la palme nu ca aveam manusi da in rest m`am lovit la cot si la sold

 

 

bine ca nu ai patit ceva mai rau, eu zic sa il asculti pe vlaps sa mergi la politie ca se ocupa de el daca il gasesc, oricum bine ca nu esti mai rau iar pentru p..... ala cu masina :) un taximetrist OK ca in rest nu prea sunt toti sunt din astia care te baga pe margine daca nu ai grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...